Dziecka, Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz Schroniska imienia Brata Alberta w Świdnicy otrzymali pomoc materialną od Kawalerów Maltańskich z niemieckiego Biberach, zaprzyjaźnionych z powiatem świdnickim. Sprzęt AGD, komplety pościeli, odzież, środki czystości, sprzęt do rehabilitacji niepełnosprawnych, paczki mikołajowe dla podopiecznych z Domów Dziecka oraz chodziki, ręczniki, pościele i wiele innych praktycznych przedmiotów zostało przekazanych przez Kawalerów Maltańskich z niemieckiego Biberach, którzy w ostatnich dniach listopada odwiedzili powiat świdnicki.
Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym, omówiono zasady współpracy oraz podsumowano rezultaty dotychczasowej pomocy. – Pierwszy raz przyjechaliśmy do Świdnicy i powiatu świdnickiego w 1997 roku, tak więc w tym roku obchodzimy piętnastoleci naszej współpracy – mówił na spotkaniu w starostwie Walter Hänle szef maltańczyków z Biberach. Podczas każdej wizyty goście z Niemiec odwiedzają placówki odpowiedzialne za pomoc społeczną. W tym roku wizytowali między innymi Schronisko imienia Brata Alberta, dzieci ze świdnickich Domów Dziecka oraz Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie. – Chcieliśmy przekazać naszym przyjaciołom z Biberach drobny prezent, ale wypływający z głębi serca. Są to mianowicie obrazy wykonane przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie w ramach warsztatów terapeutycznych. Obrazy wykonano z materiałów zakupionych przez Kawalerów Maltańskich i przekazanych podczas ostatniej wizyty w naszym powiecie – mówiła wicestarosta świdnicki, Alicja Synowska. Cieszymy się z gorącego przyjęcia, jakie tradycyjnie nam zgotowano. Mam także nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie się układać tak dobrze – podsumowuje wizytę Walter Hänle. Izabela Patro
Fundacja Pracodawcy Pomorza oraz Rada Regionów Konfederacji Lewiatan zwracają się do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan o wsparcie akcji pomocowej dla powodzian Przedsiębiorcy-Przedsiębiorcom.
czytaj więcejPunktualnie o 5:00 rano 2 listopada, 24-osobowa grupa świebodziczan wyruszyła w stronę Śnieżki. Ekipa, pełna energii i determinacji, zwarta i gotowa, udała się by pokonać trasę, mając przy tym charytatywny cel – zbiórka środków na leczenie Piotrusia Falgowskiego. Kilkunastogodzinna piesza wędrówka, zakończyła się sukcesem! Uczestnikom udało się pokonać 60 km drogi i 2200 m wspinaczki.
czytaj więcejWojewoda dolnośląski informuje, że od dnia 21 października 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, soi, konopi włóknistych, tytoniu, chmielu, lnu, winorośli, ziół, słonecznika lub warzyw spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku, w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej, mogą w systemie elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa składać wnioski o powyższą pomoc.
100 metrów sześciennych! Właśnie tyle śmieci wydobyli z Jeziora Bystrzyckiego żołnierze pracujący niestrudzenie w ostatnich tygodniach, by przywrócić przedpowodziowy blask naszej okolicy.
Podczas wrześniowej powodzi lokalne rzeki, w tym największa z nich – Bystrzyca, porywały wszystko co stanęło im na drodze.
czytaj więcejKilkanaście osób z z Dzierżoniowa i okolic kolejny raz stara się dotrzeć do najbardziej potrzebujących w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki.
czytaj więcej